Etiket Malzeme Çeşitleri

Metalik Görünümlü Etiketler (Metalize Kağıt)


Metalik Görünümlü Etiketler (Metalize Kağıt)

Etiketlerinize şık ve çekici bir görünüm vermek istermisiniz? Folyo etiketlerinizde metalik parlaklıkta, anlık görsel etkiler yaratabilirsiniz. Daha çok tercih edilen renkler altın ve gümüştür. Siz isterseniz altın ve gümüş üzerine diğer renklerin tonlarını kullanarak farklı görsel etkiler de yaratabilirsiniz. Ürünleriniz zarif ve şık bir görünüme kavuşarak, raflarda daha dikkat çekici bir hale gelir.

Floresan Etiketler


Floresan Etiketler

Parlak bir etikete mi ihtiyaçınız var? Kırmızı, Yeşil, Sarı, Turuncu fosforlu renkler. Floresan etiketler hızlı, düzenli ve sık kullandığınız alanlarda sizin için iyi bir çözüm olabilir. Envanterlemek istediğiniz işlerinizde, kodlu sevkiyatlarınızda ve uyarı etiketlerinizde kullanıma uygundur.

Hava Koşullarına Dayanıklı Etiketler


Hava Koşullarına Dayanıklı Etiketler

Etiketleriniz soğuk, sıcak, rutubetli veya nemli hava koşullarına mı maruz kalıyor? Suya dayanıklı etiket materyallerinin yanı sıra hava koşullarına dayanıklı etiket malzemeleri kullanabilirsiniz. Etiketlerin üzerine selefon ve UV kaplama ile dayanıklılığını artırabilirsiniz.

Geri Dönüşümlü Etiketler


Geri Dönüşümlü Etiketler

Çevreye duyarlı mısınız? Doğada %18 geri dönüştürülebilir etiket materyalleri kullanıyoruz. Üretim sürecinde veya tüketim sonrasında oluşan atıkların geri dönüşümü kazanılmış malzeme demektir. Ürününüzü imal ederken aynı zamanda çevreye karşı olan sorumluluğumuzu da yerine getiriyoruz.

Termal Etiketler


Termal Etiketler

Sıklıkla gıda sektöründe kullanılan bir malzeme türüdür. Market etiketi, terazi etiketi, manav etiketi, kasap etiketi, şarküteri etiketleri vb. Isıya duyarlı ve düşük maliyetli bir kağıt cinsidir, kısa süreli kullanım için tasarlanmıştır. Isı ve ışığa aşırı hassas eğilimdedir. Bu anlamda çok çeşitli barkod ve içerik bilgileriniz varsa kullanımınıza son derece uygundur. Termal yazıcı, etiketin ısıyla temas etmesini sağlayarak istenilen barkod veya bilgilerin transferini sağlar. 
 

Şeffaf ve Clear Etiket Malzemesi (Ultra Clear)


Şeffaf ve Clear Etiket Malzemesi (Ultra Clear)

Etiketin yapışacağı yüzey şeffaf ise veya şişenin içindeki ürünün görünmesi isteniyorsa Clear etiket kullanılması uygundur. Uygulama alanları sınırsızdır. Su şişesi, kozmetik, sağlık, güzellik ürünleri vb. ürünler üzerinde iyi sonuç verir.

Hologram


Hologram

Taklit ve sahteciliğe karşı en optimum çözüm olan güvenlik hologram etiketleri aynı zamanda üzerine yapılan baskı ile çok şık ve boyutlu bir görüntü elde etmenizi sağlar.

Güvenlik Etiketi ( Kırılgan Etiket )


Güvenlik Etiketi ( Kırılgan Etiket )

Çok özel bir hammaddeye sahip olup yapıştığı yüzeyden çıkartılmaya çalışıldığında küçük parçalar halinde dağılır. Genellikle bilgisayar kasalarında ve teknik amaçlı tamir edilen ürünlerin garantilerini takip etme amaçlı kullanılan bir etiket hammadesidir.

Örtücü Kağıtlar ( Sürsajlı )


Örtücü Kağıtlar ( Sürsajlı )

Yapışkanlı yüzeyi siyah ile boyanmış, üst yüzeyi vellum veya kuşe kağıtla kaplanan, yırtılan bir etiket hammaddesidir. Yanlış yazılan yüzeyleri kapatmak için kullanılır.

Çift Katlı Etiket ( Sandwich )


Çift Katlı Etiket ( Sandwich )

Adında da anlaşılacağı üzere üst kağıt ile taşıyıcı kağıt ( pergamin ) arasında çift tarafı yapışkanlı bir kağıt daha bulunur. Genelde parçalı etiket üretiminde kullanılır. Firma birden çok etiketi farklı yerlere yapıştırmak için kullanır. Kullanım alanları medikal firmalar, hastahanelerdir. 

Esnek Ambalaj


Esnek Ambalaj

Son yıllarda esnek paketler için güçlü tüketici tabeli oluşmuştur. Esnek ambalajlar piyasada gıda, içecek, losyonlar ve diğer ev ürünleri ile beslenme ve ilaç ürünleri için kullanılmaktadır. Tek porsiyon içecek karışımları ve tek kullanımlık ıslak mendiller için ideal bir ambalaj şeklidir.

Bu paketlerde ambalaj içeriği hava geçirmez bir mühür ile yabancı maddelerden korunaklı hale getirilir. Esnek ambalaj malzemelerin içleri polipropilen, polietilen veya polyester folyo ile katmanlar halinde kaplanarak mikrodalga fırına dayanıklı hale getirilir, üstün bariyer koruması özellikleriyle optimize edilir.

Hot Foil - Varak (Sıcak Baskı)


Hot Foil - Varak (Sıcak Baskı)

Eğer ürününüze şık bir dokunuş katmak isterseniz varak malzeme kullanarak anında görsel etki yaratabilirsiniz. En popüler renkler altın ve gümüştür, ancak diğer renklerde de folyo vardır. Sıcak baskı da denilen bu yöntem, klişe yardımıyla malzeme üzerine ısıyla baskı yapma tekniğidir.

Genellikle altın ve gümüş yaldızlı renklerde uygulanan varak yaldız baskı işlemi ofset, serigrafi gibi yöntemlerle elde edilemeyecek canlı bir görsellik sunar. Varak yaldız baskı işlemi klişe ve üzeri yaldız malzemesi kaplı folyo kullanılarak yapılır. Varak baskının istenilen şeklide klişe aracılığıyla çıkması için klişe ısıtılarak folyonun üzerindeki varağın uygulanacak yüzeye çıkması sağlanır.